Databáze kandidátů o zaměstnání pro firmy

Databáze Openheads umožňuje kandidáty vyhledávat a třídit např. podle odvětví, místa pracoviště a klíčových slov. Mezi další kritéria pro vyhledávání patří úroveň znalosti cizího jazyka, délka praxe, role kandidátů ve firmě a rovněž forma a dostupnost spolupráce.

Obr.1 - Vyhledávání kandidátů
Obr.1 - Vyhledávání kandidátů

1) Vyhledávání podle klíčových slov

Vyhledávání zadáním klíčového slova v kombinaci s využitím dalších vyhledávacích filtrů, má za úkol přinést maximálně relevantní výsledky. Jako klíčová slova můžete nejčastěji použít požadované znalosti či dovednosti. Filtr vyhledávání klíčových slov umožňuje kombinovat několik slov a je nastaven na tzv. formu AND. To znamená, že výsledné vyhledané profily kandidátů obsahují všechny zadaná klíčová slova. Po napsání prvních písmen se vám zobrazí našeptávač klíčových slov uvedených v profilech. Pokud daný termín v nabídce klíčových slov chybí, znamená to, že žádný z aktuálních profilů tuto dovednost neobsahuje. Vyhledané výsledky si dále můžete upřesnit podle různých kritérií: např. dle odvětví, lokality pracoviště nebo znalosti jazyka.

Př.: Programování AND JavaScript AND React z odvětví IT v Olomouckém kraji s Aktivní angličtinou.

Obr.2 - Vyhledávání podle klíčových slov
Obr.2 - Vyhledávání podle klíčových slov

2) Vyhledávání podle preferované lokality

Zadejte kraj, ve kterém hledáte nové zaměstnance. Filtr vyhledávání umožňuje zvolit více možností. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných lokalit. Ve výsledcích vyhledávání se na prvních místech objeví profily kandidátů, kteří vámi zvolenou lokalitu mají jako prioritní. Lokalitu lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Ve výsledných profilech kandidátů je preferovaná lokalita upřesněna, pokud ochota dojíždět kandidáta není v rámci celého kraje. Ideální lokalita je v profilu uvedena vždy jako první.

Obr.3 - Vyhledávání podle preferované lokality
Obr.3 - Vyhledávání podle preferované lokality

3) Vyhledávání podle znalosti cizího jazyka

Vyhledávání lze upřesnit o požadovanou úroveň jazykové znalosti a to ve dvou úrovních pasivní (A1 - B1) a aktivní (B2 - C2). Vyhledávání jazyků je nastaveno na tzv. formu AND. Vyhledáte tedy kandidáty, jejichž profil obsahuje všechny vámi uvedené jazyky v požadované úrovni. Vybraný jazyk lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Ve výsledných profilech kandidátů je úroveň jazykové znalosti upřesněna

Obr.4 - Vyhledávání podle znalosti cizího jazyka
Obr.4 - Vyhledávání podle znalosti cizího jazyka

4) Vyhledávání podle preferovaného odvětví a délky praxe kandidáta

Chcete-li hledat podle odvětví, můžete jich zadat více zároveň. Stačí nalézt požadované odvětví v nabídce, vybrat jej a pro přidání dalšího tento postup opakovat. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jedno z požadovaných odvětví. Ve výsledcích vyhledávání se na prvních místech objeví profily kandidátů, kteří vámi zvolené odvětví mají jako prioritní. Stejný systém vyhledávání je i v případě potřeby najít kandidáta s odpovídající délkou praxe. Jednotlivá odvětví a délku praxe lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit.

Obr.5 - Vyhledávání podle preferovaného odvětví a délky praxe kandidáta
Obr.5 - Vyhledávání podle preferovaného odvětví a délky praxe kandidáta

5) Vyhledávání podle formy a dostupnosti spolupráce

Databáze umožňuje i vyhledávání dle formy a dostupnosti spolupráce. Tyto filtry umožňují doladit vyhledávané profily pokud např. potřebujete nové zaměstnance ihned nebo chcete s kandidáty spolupracovat přes IČ. Ve filtrech lze vybrat několik možností zároveň. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných možností. Zadané možnosti lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit.

Obr.6 - Vyhledávání podle formy a dostupnosti spolupráce
Obr.6 - Vyhledávání podle formy a dostupnosti spolupráce

6) Vyhledávání podle role kandidáta ve firmě

Filtr vyhledávání podle role kandidáta umožňuje zaměřit se pouze např. na kandidáty z Top managementu nebo na pracující studenty, Ve filtru lze vybrat pouze jednu z možností. Vyhledané profily kandidátů budou obsahovat vždy alespoň jednu z požadovaných možností. Zadané možnosti lze jednoduše odebrat kliknutím na křížek a dotaz tak opět zúžit. Podle role kandidáta ve firmě je stanovena cena za případný začátek spolupráce s kandidátem.

Obr.7 - Vyhledávání podle role kandidáta ve firmě
Obr.7 - Vyhledávání podle role kandidáta ve firmě